Zpráva k 2. ročníku Wine&Art Prague 2017

17.11.2017 | Sdílet

Zpráva k akci Wine&Art Prague 2017

V září 2017proběhl 2. ročník Festivalu Wine&Art Prague, jejíž cílem je vytvářet optimální prostředí pro propagaci regionálního cestovního ruchu v nadcházejícím roce.

Návštěvníkům festivalu, kterých se letos zúčastnilo přes patnáct set, jsme opět ukázali zajímavé zážitkové turistické cíle pro příští rok v regionech, a to v prostředí nádherného centra Prahy a jejích galerií.

Festival Wine&Art využívá spojení fenoménu vína, gastronomie a umění. Vždy chce ukázat Česko, jako zemi, kam se dá cestovat nejen za uměním a památkami, ale objevovat i atraktivní zážitky, ať už ve smyslu gastronomickém, řemeslném, či uměleckém.

Jedním z partnerů 2. ročníku Festivalu Wine&Art Prague 2017 byla opět agentura CzechTourism, jejímž úkolem je mimo jiné podpora a rozvoj domácího cestovního ruchu.

Podle Františka Lukla, předsedy Svazu měst a obcí, který nad 2. ročníkem festivalu převzal osobní záštitu, vidí města a obce v tomto záměru příležitost k rozvoji  

a vítají možnost oživení zejména v mimo sezonním období. Další pozitivním krokem podle něj je rozvoj zejména malého a středního podnikání na místní úrovni, a to i v jinak historicky méně atraktivních městech a obcích.

Kraje, města, obce i Praha sehrávají na tomto festivalu významnou integrační roli ve vytváření regionálního zážitkového turismu, vymezují v této oblasti své priority a tak směřují k vytváření atraktivit, jež jsou pro návštěvníky dobře čitelné.

Všem partnerům 2. ročníku Festivalu Wine&Art Prague 2017 děkujeme za to, že s námi šli a jdou do zcela nových cílů, jak v Česku definovat nové turistické atraktivity v regionech jak pro domácí, tak pro incomingovou turistiku.

 

Spolek Víno a umění

Zpráva ve formátu PDF ke stažení ZDE.