Zveme vás na Wine&Art Prague 2018

07.09.2018 | Sdílet

FESTIVAL WINE&ART PRAGUE 2018, konaný ve dnech 7. a 8. září 2018, proběhne ve znamení oslav 100. výročí založení republiky.

Na festival  organizovaný tradičně v partnerství s agenturou CzechTourism a se záštitou předsedy Svazu měst a obcí ČR pana Františka Lukla, pravidelně přijíždějí čelní představitelé významných institucí a státních orgánů České republiky, podnikatelů, odborů, členové svazů měst a obcí a návštěvníci z tuzemska a ze zahraničí.


Při příležitosti letošních stoletých oslav bude hlavním zahraničním partnerem Slovensko a slovenské instituce. Naši tuzemští sociální a oboroví partneři – Svaz měst a obcí ČR, Českomoravská konfederace odborových svazů a Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů navazují v  souvislosti s Wine&Art Prague 2018 spolupráci s tamními sociálními, odbornými i regionálními partnery a zvou jejich představitele a členy k účasti na této akci.

V reprezentativních prostorách Lapidária Betlémské kaple se Slovenská republika představí svými produkty, umělci i propagací své republiky.


Festival WINE&ART PRAGUE 2018 v sobě snoubí magické spojení vína a umění, ale navíc je tradičně spojen s nabídkou regionální zážitkové turistiky. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky několika výstav, nebude chybět ani beseda s restaurátorem Mariánského sloupu Petrem Váňou, degustátorský mini kurz, exkluzivní ochutnávka vín z tuzemska i zahraničí (například nejlepší vína ze Slovenska) nebo ochutnávka specialit a sýrů vhodných k vínům.


Celá akce začne slavnostním večerem v pátek 7. 9. 2018 v Karolinu pro všechny partnery

a jejich obchodní i zahraniční spolupracovníky a VIP hosty. Na něm bude představen a bude mít prostor stánku ten kraj České republiky, který bude v roli hlavního partnera WAP 2018.


Pokračovat bude druhý den v sobotu 8. 9. 2018 od 11 – 17 hod. po otevřených galeriích,

už jako veřejná akce, kde se návštěvníkům bude nabízet ochutnávka vína na předem či na místě zakoupené vouchery.

Hlavním cílem je v prostředí historické Prahy představit v tzv. REGIONPOINTECH pro příští rok nabídku jednotlivých krajů v oblasti cestovního ruchu a příblížit jim zajímavé regionální produkty. Ty budou umístněné např. v Karolinu nebo v Lapidáriu Betlémské kaple.


Letošní 3. ročník Wine&Art Prague 2018 je rovněž spojen s vydáním reprezentativní knihy ke sto letům republiky s názvem „ČESKO, země hojnosti tradic, zážitků a příležitostí“, která zde bude poprvé představena. Editorem a vydavatelem je Wine&Art a hlavními partnery CzechTourism a Svaz měst a obcí ČR. Tato publikace, nad níž převzal záštitu předseda Poslanecké sněmovny pan Radek Vondráček, vzniká v partnerství se státem, sociálními partnery a dalšími důležitými státními, regionálními i oborovými institucemi. Je přednostně určena pro zahraničí, kam bude expedována přes zahraniční zastoupení České republiky a další partnery.