Milan Vašíček

Web: http://www.vinovasicek.cz/

Jsme malé rodinné vinařství, které obhospořaduje 4 ha vlastních vinic. Vyrábíme vysoce kvalitní přírodní převážně suchá přívlastková vína, ve kterých klademe hlavní důraz na osobitost a jedinečnost našich vín.

Naše vinařství vzniklo na přelomu druhého tisíciletí. Přesně v roce 2002, kdy jsme začali víno vyrábět ve větším množství. Předtím to byl pouze koníček nebo taková větší záliba. Vinařství se zabývá převážně výrobou suchých přívlastkových vín, které si stále více nachází své příznivce.

Naše vinice se nacházejí v místní lokalitě v Prušánkách a nedaleké obci Josefov.

Klademe velký důraz na správné a šetrné obdělávání vinic, protože si myslíme že víno se dělá převážně ve vinohradě a je to jeden z nejdůležitějších faktorů pro výrobu vína.Odrůdy které pěstujeme v našich vinicích jsou Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Tramín červený, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Sauvignon, Ryzlink vlašský a z červených odrůd Rulandské modré, Merlot, Cabernet Moravia a Dornfelder.

Ve sklepě používáme co nejšetrnější zpracování hroznů, které je důležité pro celkovou kvalitu vína. Víno se poté až prokvasí a vyfiltruje, nalahvuje a čeká na vás, na naše zákazníky. Přijeďte si pro nějakou tu láhev dobrého vína, kterou můžete ochutnat buď ve sklepě, ve vinárně a nebo si ji odvezete domů a ochutnáte ji v pohodlí vašeho domova...