O nás

Nestátní nezisková organizace Víno a umění byla založena v roce 2011 a sdružuje zájemce o umění, cestování, historii a podporu národního  vinařství, vinohradnictví a konzumaci vína se spojením s kulturou, zejména výtvarnou, ale také v souvislosti s kulturou stravování a celkově zdravým životním stylem.

Projekt Víno a umění založily osobnosti z obchodní, umělecké a potravinářské branže, které spojuje zájem pořádat nadstandardní regionální akce, které dokážou zaujmout místní i zahraniční návštěvníky.

Klíčem k úspěchu je vybudování podnětné platformy, která poskytne prostor pro navázání dlouhodobé spolupráce mezi renomovanými galeristy, umělci,  vinaři, hoteliéry a cestovními agenturami. Partnery projektu se přitom mohou stát výhradně významné osobnosti a subjekty se silně vyvinutým smyslem pro kvalitu a estetiku.

Víno a umění organizuje společenská setkávání v uměleckých galeriích, muzeích a atraktivitách cestovního ruchu spojených s různými formami umění a ochutnávkou národních vín a prezentací předních vinařů. Snahou je, podnítit vznik pravidelné, kulturně a společensky uznávané tradice v rámci celé České republiky s důrazem na rozvoj regionů, která získá značné renomé i podporu významných institucí, podnikatelských subjektů a společností i regionální správy.

Víno a umění si při svém založení stanovilo velmi kvalitní cíle, kterými chce přispět k obrození nabídky atraktivních společenských událostí i pro nejnáročnější jedince.

Sdružení především hodlá podporovat:

  • regionální cestovní ruch
  • mladé umělce - nové a netradiční  trendy v umění
  • umělecké instituce a regionální umění ve všech jeho formách
  • malé a střední vinařské i jiné potravinářské podniky
  • organizaci společenských akcí regionálního i celorepublikového významu
  • charitativní aktivity a projekty společenské odpovědnost
  • mezinárodní spolupráci v oblasti kultury, gastronomie a cestovního ruchu

V tomto duchu se ponesou připravované akce a aktivity, které se těší značné pozornosti veřejnosti. Svou účast a podporu  již nyní přislíbily zajímavé osobnosti společenského, politického i uměleckého života.