Zámecké vinařství Bzenec

Web: www.zameckevinarstvi.cz

Zámecké vinařství Bzenec obhospodařuje ve spolupráci se svými sesterskými společnostmi Vinařství Mikrosvín Mikulov a Vinařství U Dvou lip přes 500 ha vinic, situovaných ve vinařských podoblastech slovácká, mikulovská a znojemská. O svá vína pečuje v historických zámeckých sklepech.  Ředitel Ing. Bořek Svoboda říká:

Víno je mnohem víc než práce. Je to můj život. A tak to musí být, pokud chcete vyrábět zajímavá vína. Samozřejmě, přichází i starosti, se kterými se ráno budíte a večer usínáte, ale to k tomu patří. Když potom ochutnáte skvělé víno a vidíte spokojené zákazníky, je vám jasné, že poctivá práce bude vždycky odměněna.“

Jak bude odměněna se můžeme dohadovat, víme, ale jak byla oceněna. Uveďme alespoň ty největší úspěchy, které přišly v tomto roce 2017:  na International Wine Challenge získalo vinařství  2 stříbrné a 2 bronzové medaile, v prestižní soutěži Decanteru v konkurenci 17 200 vín to byla jedna stříbrná a šest bronzových medailí, na „putující“ soutěži Concours Mondial de Bruxelles, která se řadí k jedné z největších mezinárodních vinařských soutěží, se vinařství může pochlubit ziskem Velké zlaté medaile za  Rulandské bílé ročníku 2015, z prémiové řady Terroir Moravia. Podobný úspěch získal i Ryzlink rýnský 2013 rovněž z řady Terroir na světové soutěži BACCHUS MADRID 2017. Poslední „stříbrný“ úspěch pochází z  mezinárodní soutěže Vinalies Internationales. Doma, na Národní soutěže vín Salonu vín ČR pro rok 2017, uspělo vinařství se šesti víny s titulem Zlatá medaile a jedním s oceněním Stříbrná medaile. Největší radost v Bzenci samozřejmě udělal Ryzlink vlašský 2015, který zároveň získal i titul nejvyšší - Šampion Salonu vín 2017!